ACell PRP Destekli Saç Ekimi 2016-11-06T13:00:29+03:00

Project Description

en
de

ACell + PRP destekli saç ekiminin beş önemli etkisi vardır:

Donör bölgesinde çok ince saç teli olan hastaları saç ekimine hazırlamak,
Saç hastalığı varsa ACell + PRP ile onu iyleştirip ekilebilir hale getirmek,
Operasyon esnasında donör bölgede oluşan yara ve hasarı izsiz ve çok daha kısa sürede iyileştirmek,
Donör bölgede yeniden saç folikülü dolayısıyla yeniden saç telleri oluşumunu sağlamak,
Ekilen saçın başarısını ve kalitesini arttırmak.

Bazı ekim hastalarının muayene sırasında donör bölgesinde miktar olarak saç olduğu fakat çok ince telli bazen de tüysü saçlar olduğu görülebilmektedir. Ekim öncesi yapılacak ACell + PRP ile bu ince teller kalınlaştırılarak saç ekimi için hazır hale getirilebilmektedir.

Yine greft sayısı açık alanı kapamaya yetmeyecek ekim vakalarında da ACell + PRP destekli saç ekimi ile ekim sonucu daha başarılı hale getirilebilmektedir.

ACell + PRP Destekli Saç Ekimi, ekim esnasında donör bölgede oluşacak yaraları minimize ederek hızlı ve izsiz iyileşmesine yardımcı olmaktadır.

Toplanan saç foliküllerinin açık alana transferine kadar geçen sürede formülün içindeki ekstraselüler matriks sayesinde kök hücrelerin aktive olup canlı kalmasına yardımcı olmaktadır. Böylece daha fazla canlı saç kökü ekilmiş olacaktır. Bu da ekilen saçların canlı kalarak tutma ihtimali daha fazla artırmaktadır.

Normalde donör bölgeden alınan foliküllerin yerine saç çıkmamaktadır. Ancak yapılan ACell + PRP ile donör bölgede önemli bir oranda yeniden folikül oluşma ve saç çıkma ihtimali artırmaktadır.

Ekim dışında var olan saç köklerini de güçlendirerek ileri de onların dökülme ve incelme riskini azaltıp koruyucu tedavi oluşturmaktadır. Ekilen saçların ve var olan saçların hacmini artırarak saçlılık görüntüsünü artırmaya yardımcı olmaktadır.

Ekilen saçların daha çabuk uzamasını sağlamaktadır.

Birçok vakada gözlemlenen başka bir durum ise pigmentasyonuda iyileştirip güçlendirerek çıkan saçların daha koyu çıkmasına yardımcı olabilmesidir.

Saçı önceden ekilen ama sonuçtan memnun kalmayan hastalara da ACell + PRP yapılarak var olan sonuç daha iyi hale getirilebildiği gibi yeniden ekime de hazırlanabilmektedir.

Uygulama süreci ekimin süresini artırmamaktadır. Saç ekim için anestezi yapıldığı için hastaya ağrısız bir şekilde uygulanabilmektedir. ACell + PRP’nin tek sefer uygulanması yeterli olacaktır. Nadir vakalarda gerekli görülmesi durumunda, uygulamadan bir yıl sonra tekrar edilebilir.


Project Details

Skills Needed:

Categories:

Leave A Comment