Çatlak Tedavisi 2016-11-04T01:02:57+03:00

Project Description

en
de

Kadınların en büyük sorunlarından birisi olan çatlaklar, genellikle hızlı kilo alıp verme, doğum ve hormonal değişikliklerin yol açtığı kolajen yapının zayıflaması sonucu artmaktadır.

Cildinizde çatlak oluşumunu önlemek için;

• Bacak, karın, göğüs ve belinizin arka kısımlarını esnetecek bir takım kremler, losyonlar, yağlar kullanmalısınız.

• Düzenli olarak yapacağınız ya da yaptıracağınız masajlar, kan dolaşımını hızlandırdığı için çatlakların oluşumu engelleyecektir.

• Ani kilo alma – verme riskine girmeyin.

• Bol su tüketin ve sağlıklı beslenin.

• A, E ve C vitaminleri içeren besinlere öncelik verin.

• Spor yapın.

Çatlakların giderilmesi ve cildin yenilenmesi, bugüne kadar ısıyla ya da mekanik yollarla ve ciltte hasar oluşturarak cildin kısmi toparlanması şeklinde gerçekleştiriliyordu. Türkiye’de yeni uygulanmaya başlayan Bİ-ONE yöntemi, dokuların biyolojik olarak tekrar canlanmasını sağlayarak dokuların kendi kendini yenilemesini sağlayan bir yöntemdir.

Bİ-ONE Tedavisi Uygulama, cihaz ve bazı kozmetik ürünlerin birleşmesiyle ciltteki çatlakların tedavisine yönelik yeni bir sinerji yaratan sistemdir.

Aşamalar:

1. aşama – Yumuşak Peeling: Çatlaklardaki stratum corneum kalınlığını azaltır.

2. aşama – Matrix’e besin verilmesi: Düşük yoğunluklu kare dalga elektrik stimülasyonu sayesinde aktif maddeler cilde taşınmaktadır.

3. aşama – Hücresel ve moleküler rejenerasyon: Spor sakatlıklarında da kullanılan, aktif aşamasında ilk defa vücuda elektromanyetik dalgalar verilip vakum yapılarak ciltte kollajen ve elastin yapılanması sağlanır. Bu aşama tedavinin özünü oluşturmaktadır. Dokuda rejenerasyon yapar ve dokuyu tekrar aktif hale getirerek derideki mikro sirkülasyon fonksiyonunu geri kazandırır. Elektromanyetik dalgalar sayesinde hücreye Sodium (Na+) ve Potasyum (K+) pompalanırken aynı zamanda vakum yapılarak hücrede mitoz ve fibroblastların aktivasyonu arttırılmaktadır. 3 mm derinliğinde olan vakum haznesiyle ödem oluşma riskine maruz kalmadan ciltte mikro dolaşımı geri kazandırır.

4. aşama – Sonlandırma masajı: Cildin koruyucu tabakası olan hidrolipid filmini yeniden üretir ve derideki pH seviyesini geri kazandırır. Çatlak dokusunun normalleşmeye başlamasıyla, güneşlenebilir veya solaryum kullanılarak bronzlaşılabilir. Böylece açık renkteki çatlak görüntüsünden duyduğunuz rahatsızlık da giderek kaybolur.


Project Details

Skills Needed:

Categories:

Leave A Comment