Dudak Estetiği 2016-11-04T01:02:59+03:00

Project Description

en
de

Dolgun ve çekici dudaklara sahip olmak her kadının isteyeceği bir ayrıcalıktır. Çekiciliğin, doğurganlığın, dişiliğin ve en önemlisi güzelliğin olmazsa olmazlarından biri dudaklarımızdır. Yüzde güzelliği tamamlayan en önemli unsurlardan biri olan dolgun dudaklara sahip olmak sebebi ile yapılan estetik operasyonlarıdır.

Yapılma Nedenleri

İnce dudak yapısına sahip ya da fazla kalın dudak yapısına sahip bayanların, yüzlerinde ki güzellik yaklaşımlarını güçlendirmek adına tercih edilir. Sonucunda; dudak şekli doğallığını koruyarak belirginleşirken, dudak üstü kırışıklıkları hafifler ve yaşa bağlı küçülen dudak hatları eski şekline kavuşur. Dudak dokusundaki kolajen yapımının uyarılmasıyla dudak yeniden yapılanır ve kalitesi arttırılır.

Operasyon Yöntemleri

Dudak estetiği operasyonunu üç ana grupta inceleyebiliriz: Yabancı dolgu malzemeleri veya kişinin kendi dokuları ile doldurmak, dudakları ameliyat ile yeniden biçimlendirmek ve gülme şeklinin değiştirilme işlemleridir.

1- Dudak Enjeksiyonları: Enjeksiyonlar; dolgu materyalleriyle ya da kişinin kendi yağ dokusunun kullanılması şeklinde olabilir. Amaç, dudağı kendi doğallığından uzaklaşmadan daha dolgun bir hale getirmektir.

2- Dudak Operasyonları: İki temel teknik uygulanır. Birincisi, ağız içinden yapılan kesilerle dudağın etli kısmını kütlesel olarak dolgunlaştırmak ve görünürlüğünü sağlamaktır. İkinci yöntem ise, ince dudaklı kişilerde ve burun ile dudak mesafesi uzun kişilerde uygulanan, üst dudak çerçevesini yukarı taşıma işlemidir. Her iki teknik sonrası da iz kalmamaktadır.

3- Gülme şeklinin değiştirilme işlemleri ( Mona Lisa Gülüşü; “Kanin” Gülüş ):Gülüş şekli insanın aslında en önemli imzasıdır. Samimiyet, güven ve neşe göstergesidir. İyi bir gülüş için, dudaklar ve dişler uygun pozisyonda olmalıdır. “Kanin” gülüş olarak tabir edilen gülme şeklinde, üst dudak yukarı doğru çekilir ve diş etleri görünür. Bu bazı insanlarda çok sempatik durabilse bile çoğu kişi tarafından tercih edilmez. “Mona lisa” gülüş şeklinde dudak kenarları yanağa doğru uzar ve sakin ve samimi bir hava verir ve botox yöntemi kullanılarak yapılabilir. Ayrıca çok fazla diş eti gözüken hastalara, estetik uygulamalar yapan diş hekimleriyle konsülte edilerek çözüm önerisi sunulur.

Anestezi Yöntemi Ve Süresi

Yapılacak operasyonun tekniğine göre genel veya lokal anesteziuygulanır. Kimi cerrahi müdahale gerektirmeyen operasyonlarda lokal anestezi dahi uygulanmaz.

İyileşme Süreci

Dudak, bedenimizdeki en hassas noktalardan biridir. Kolay şişmesi ve kan dolaşımı fazla miktarda olduğundan operasyon sonrası morarma ve şişme eylemlerinin görülmesi olağandır. 7-10 gün süre zarfında morarma ve şişmeyok olacaktır.


Project Details

Skills Needed:

Categories:

Leave A Comment