Intralase Lasik Excimer Laser 2016-07-14T01:25:09+03:00

Project Description

en
de

IntraLase iFS femtosaniye lazer teknolojisi ve kişiye özel Excimer Laser ‘in birlikte kullanımıyla gerçekleştirilen Intralase Lasik Excimer Laser, refraktif cerrahide miyop, hipermetrop, astigmat gibi görme kusurlarının giderilmesi için uygulanmaktadır.

Intralase Lasik Excimer Laser tedavisi 3 temel adımdan oluşmaktadır.

1. adım:
Görme dinamiğinin ölçümlenmesi

Tıpkı parmak izi gibi, kornea (gözün saydam kısmı) yapısı da kişiye göre farklılık göstermektedir. Wavefront analizi yardımıyla görme kusurlarının 3 boyutlu haritası çıkarılır. Gözün olağan kusurları haricindeki farklılıkları da tespit edilir ve tamamen kişiye özel tedavi planlanır.

2. adım:
Kapak (korneal flep) oluşturulması
Intralase Lasik ile, göz kusurlarının giderilmesinde en önemli aşamalardan biri olan, gözün saydam kısmında kapak (korneal flep) oluşturulması, diğer adıyla kapak kaldırma işlemi Intralase iFS Femtosaniye Lazer ile gerçekleştirilmektedir. Intralase iFS ile korneal kapak, tamamen bilgisayar kontrolünde ve bıçak kullanılmadan oluşturulur.

Tamamen kişiye özel ve istenilen ölçüde kapak oluşturulmasına olanak sağlayan femtosaniye lazer teknolojisi ile;
– cerrahi 3 kata kadar hız kazanır.
– kornea ve kapağın dayanıklılığının korunması ile güvenli cerrahi ortamı yaratılır.
– astigmatik düzeltme olanağı sunulur.
– çok daha ince kornea yapısına sahip çok sayıda hasta için de tedavi olanağı sağlanır.

3. adım
Kişiye özel Excimer Laser tedavisi

20 yılı aşkın Excimer Laser uygulamalarının sonucunda doğan Intralase Lasik ile tedavi, yenilikçi özellikleri nedeniyle refraktif cerrahide 5. nesil olarak tanımlanmaktadır. NASA ve Amerika Birleşik Devletleri Ordusu tarafından astronot ve savaş pilotları için uygun tedavi yöntemi olarak da bilinen bu yöntem ile görüş keskinliği en üst seviyelere taşınmaktadır.
Miyop olan hastalarda -10, hipermetrop olan hastalarda +5 ve astigmat olan hastalarda -6 dereceye kadar etkili sonuç alınabilmesini sağlar.
Intralase Lasik tedavisi, gözün en ufak dönme hareketlerini tespit ve takip edilebilmesine olanak yaratarak, tedavinin hatasız ve planlandığı şekilde sonuçlandırılır.

Intralase Lasik ile Lasik yöntemleri arasındaki farklılıklar nelerdir?

Lasik yönteminde mikrokeratom adı verilen otomatik bıçak yoluyla oluşturulmaktadır. Lasik yönteminde kapak oluşturulurken gözün anatomisi etkili olur. Intralase iFS femtosaniye lazer ile gerçekleştirilen Intralase Lasik yöntemi, dokuya maksimum seviyede düzgün ve mikron seviyede güvenlikle yaklaşılmasına olanak sağlamaktadır. Bu şekliyle tedavi, tamamen kişinin göz yapısına uygun şekilde gerçekleşir ve hastanın görüş konforu artar.
Lasik yönteminde 30 saniyede gerçekleştirilen kapak kaldırma işlemi Intralase Lasik’te 10 saniyeye kadar inmektedir.

Başka hangi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır?

Intralase iFS femtosaniye lazer, keratokonus tedavisinde kullanılan halkalar için uygun kanal hazırlamasında ve keratoplastide de kullanılmaktadır.

Neden Intralase Lasik?

Bilgisayar kontrollü ve bıçaksız kapak oluşturulma olanağı ile daha güvenlidir.

Daha ince korneaya sahip hastalara uygulanabilmektedir.

Daha yüksek görme kusuruna sahip hastaya uygulanabilmektedir.

Astigmatik düzeltme olanağı sağlamaktadır.

Komplikasyon olasılıklarını en aza indirgemektedir.

Görüş konforunu artırmaktadır.


Project Details

Skills Needed:

Categories:

Leave A Comment