Kaş kaldırma 2016-11-04T01:02:57+03:00

Project Description

en
de

Kaş kaldırma ameliyatı ile kırışan çatık kaş çizgileri, alnın düşmesiyle baskı gören kaşların eski formuna sokulması ve burun hattınızın daha uzun görünmesi sağlanır. Genç ve orta yaş grubu hastalarda kaş kaldırma estetiği tek başına yeterli olabilirken, ilerleyen yaşlarda buna göz kapağı estetiği, alın ve şakak germe de eklenebilmektedir.

Yapılma Nedenleri

Kaşlar ve kaşların altında yer alan dokular, yaşlanma ve yer çekiminin de etkisiyle sarkmakta ve üst göz kapağı üzerine baskı yaparak göz çevresi estetiğini de bozabilmektedir. Kaşların sarkması sonucunda yüzde yorgun ve üzgün surat ifadeleri oluşmaktadır. Sigara kullanımı, kötü beslenme, stres, hava kirliliği ve cilt bakımının düzenli olarak yapılmaması ve yaş alma, kaşların estetik olarak düzgün görünmemesine sebep olur. Yüz felci, yüzdeki tümörler gibi hastalıklar da kaşlarda sarkmalarına yol açabilmektedir.

Operasyon Yöntemleri

Kaş kaldırma tekniği üç farklı yöntem ile uygulanır. Bunlar; iple asma, açık yöntem ve endoskopik uygulamalarıdır. Endoskopik teknik; kalıcılık ve iz kalmaması gibi nedenlerle günümüzde en çok tercih edilen güncel kaş kaldırma tekniğidir.

Anestezi Yöntemi ve Süresi

Hastane koşullarında genel anestezi altında yapılmaktadır. Operasyon ortalama 1–2 saat sürmektedir.

İyileşme Süreci

Ameliyatın şekline göre hasta aynı gün veya ertesi gün taburcu edilir. 2-3 gün morluk ve şişlik görülebilir. Endoskopik kaş kaldırma yönteminde kanama ihtimali neredeyse yoktur. Doktorunuzun onayı ile taburcu olduktan 2 gün sonra banyo yapabilir, 3 gün sonra işinize dönebilirsiniz.


Project Details

Skills Needed:

Categories:

Leave A Comment