Perkutan Saç Ekimi 2016-11-04T01:02:59+03:00

Project Description

en
de

Köklerin yanal kesiler içine değil, ince iğneler ile açılmış yuvarlak delikler içine yerleştirilmesi tekniğidir. Doğru açılar ve doğru density (cm²’de ki kök sıklığı) ile en doğal saç görümü elde etmeye yardımcı olur.

Saç ekim operasyonlarında perkutan ekim tekniğinde kök alınan ve kök ekilen bölgelerde iz kalmaz. cm²’de 40-45-50 kök ekilebilmesi “Perkutan Teknik” ile gerçekleşebilmektedir. Özellikle saç çizgisinde açılar dar açılar ile çıkar. Saç ekimi sonucunun başarısında da ekim sıklığı (density) kadar, saçların doğal açılar ile ekilmesi de önemli bir kriterdir. Perkutan teknik ile yapılan ekimlerde saçlar doğal açılarıyla çıkabilirler.Perkutan ile saç ekimi operasyonlarında doğru açılar ile kök ekimi + cm² de ki kök sıklığı başarıyı arttırır.

Estetik açıdan tatmin edici sonuçlara ulaşabilmek için hangi yoğunlukta ekim yapılmasını gerektiğini bilmemiz gereklidir. Başarılı saç ekimi girişimi verici alandaki saç köklerini tam verimle kullanılmasıdır. Bilimsel çalışmalar göstermiştir ki saçların bir alanda % 50’si kaybedildiği zaman bile aynı estetik görünümün büyük oranda korunabilir. Bu yüzden normal kalınlıkta saç teline sahip cm² de 40-45 kök, saç teli çok ince yapıda olan kişilerde ise cm² de 45-50 kök ihtiyaca göre değişen sonuçlar yaratabilir. Kalın telli saç yapısı olan kişilerde ise istenilen sonuca 35-40 kök ile de gerçekleşebilir. Saç çizgisine ekim yapılacaksa, single kökler ile cm² de 65-70 kök çalışılması çok doğal bir görünüm sağlayacaktır. Yeterli yoğunlukta ekilmeyen kökler, yoğun saç görünümü vermeyecek ve doğal görünmeyecektir. Density kadar önemli diğer bir konu, köklerin doğal yapısına uygun doğru açılar ile ekilmesidir. Saçların kendi doğal açıları vardır. Saç ekim operasyonlarında, bu doğal açılara sadık kalınarak çalışılması gerekir. Doğru açılar ile ekilmeyen kökler, kötü bir görünüm oluşturur.


Leave A Comment