Supracor Lazer Tedavisi 2016-11-04T01:02:57+03:00

Project Description

en
de

Supracor yakın görüşün düzeltilmesini sağlayabilen basit bir işlemdir. Bu işlem esnasında gözün dış yüzeyine excimer laser uygulanılarak kornea nazikçe yeniden şekillendirilir.

Presbiyopi cerrahisinde supracor diğer refraktif cerrahi işlemlere nazaran daha güvenlidir.

Aynı zamanda, daha önce Lasik geçiren hastalar için de uygun bir tedavi yöntemidir.

Supracor tekniği ile uygulanan Excimer Lazer Tekniği sayesinde hem uzak hem yakın görme sorununuz tek seansta düzeltmeyi amaçlar.

Yakın görüş Supracor lazer tedavisinin amacı; gazete, bilgisayar, kitap harfleri ya da cep telefonunda her gün karşılaştığınız yazıları gözlüksüz okuyabilmeniz için yakını görme gücünüzü iyileştirmektir.

Uzak ve Yakın Görme Aynı Anda Tedavi Edilebilir.

Supracor dışındaki diğer lazer ile düzeltilen yakın görme bozukluğu yöntemlerinde pupil (gözbebeği) alanı içerisinde istenmeyen aberasyonlar (sapma) oluşup uzak görüş bozulurken, bu yöntemde istenmeyen sapmalar oluşturulmadan sonuca yakın görme düzeltilmektedir. Bu uygulama; 40 yaş üzeri yakın görme sorunu yaşayan ve gözlük kullanmak istemeyen, uzman göz hekimi tarafından yapılan ön ölçümler ile birlikte uygunluğu tespit edilen herkese 4-5 dakika gibi kısa bir sürede yapılabilmektedir.

Lazer ameliyatı, Supracor Excimer Lazer cihazı aracılığı ile miyop, hipermetrop ve astigmat gibi kornea kırma kusurlarını düzelterek net görmenizi amaçlayan bir ameliyattır. Ameliyat için göz yapınızın uygunluğu, ayrıntılı bir göz muayenesi ile belirlenir. Bu muayene rutin bir göz muayenesi olmayıp son derece gelişmiş cihazlarla yapılır. Ameliyat sırasında gözün uzak ve yakın görüşte ne kadar düzeltilmeye ihtiyacı olduğuna dair bilgiler sisteme yüklenir ve lazer ışını uygulamasıyla kornea buna göre yeniden şekillendirilir.

Supracor, sadece tek bir cihaz ile uygulanabilen yeni bir korneal teknik. Presbiyopik algoritması sayesinde her iki göze birden yapılmaktadır. Hipermetrop, Emetrop ve Miyop gözlerin yanı sıra post-LASIK durumlarında (daha once lazer tedavisi görmüş hastalarda) da uygulana bilinir. Supracor lazer tedavisi herkese uygulanamaz. Yaş ve geçirilen göz hastalıkları buradaki önemli kriterlerdir.

Buna göre supracor lazer;

• Gözleri 1.75-2 derece kadar bozulmuş 40 yaş üstü kişilere uygulanabilir

• Kuru göz, katarakt, ince kornea, glokom, keratokonus gibi göz hastalıkları olanlara, diyabete ya da başka bir hastalığa bağlı retinal kanama problemi yaşayanlara ise uygulanamaz

• Hamilelik, romatizmal veya şiddetli metabolik hastalık gibi lazer işlemine engel oluşturan durumlarda da bu tedavi yapılamaz


Leave A Comment