Ultherapy 2016-11-06T13:32:40+03:00

Project Description

en
de

Kötü beslenme alışkanlıkları, alkol, sigara tüketimi, stress, genetik ve çevresel faktörler yıllar içerisinde yüzümüzde derin izler bırakır.

Ultherapy kısa sürede sonuç alınmasını amaçlayan ameliyatsız bir cilt gençleştirme ve yüz germe yöntemidir.

Ultherapy nedir ve nasıl etki gösterir?

Cilt gerdirmede FDA tarafından onaylanmış, cerrahi olmayan bir tedavi yöntemidir. Ultherapy cihazının odaklı ultrason enerjisi sayesinde cildin derin tabakalarında yer alan bağ dokusunda ısı hasarı noktaları oluşturulur. Bu noktalardan başlayarak cilt kendini onarmaya ve kollajen üretmeye başlar. Zaman içinde ciltte sıkılaşma ve doğal bir yüz germe etkisi oluşur.

Hangi bölgelerde, nasıl bir etki için uygulanır?

Yüz germe, kaş kaldırma, gıdı toparlama, mimik kırışıklıkları tedavisi, dekolte deformasyonları ve ellerde kullanılabilir.

Sonuç ne zaman alınır?

Ultherapy 30 dakikalık tek seansta uygulanır. Etkisi işlem sonrasında kısa sürede görülür. 3 ay içerisinde tam sonuca ulaşılır.

Kalıcılığı ne kadardır?

Uygulamanın etkisi 2 yıla yakın bir süre devam etmektedir.

Yan etkileri var mıdır?

Uygulama sonrasında ciltte birkaç saat içinde kendiliğinden kaybolan hafif kızarıklıklar ve hassasiyet görülebilir.

Uygulama sırasında ağrı hissedilir mi?

Uygulama sırasında hissedilenler kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte hastalar hissettiklerini anlık bir “karıncalanma hissi” ya da “elektriklenme” olarak tanımlamaktadırlar.

Uygulama öncesi verilen hafif bir ağrı kesici ya da hastaların tercihine bağlı olarak yapılan sedasyon ile uygulamanın konforu arttırılabilir.

Güvenli bir uygulama mıdır?

Tıpta 50 yılı aşkın süredir kullanılan ultrason enerjisinin herhangi bir yan etkisinin olmadığı klinik çalışmalarla ispatlanmıştır.


Project Details

Skills Needed:

Categories:

Tags:

Leave A Comment